
Disponibil

| Marcă | axicorp Pharma GmbH |
| PZN | 09750613 |
| Mărime ambalaj: | 100 g |
| Mod de administrare | Creme |
| Eliberat pe bază de rețetă / Necesită rețetă | nu |
| Preț de bază: | 133,60 EUR / 1 kg 3 |
Ingredient activ: Ibuprofen
Excipienti: trigliceride cu lanț mediu, glicerol monostearat 40-55, propilenglicol (E1520), macrogolstearat 5000, macrogolstearat 1500, guma xantan, metilparaben de sodiu (E219), apă purificată.
Ibutop - cremă analgezică și antiinflamatoare pentru afecțiuni musculo-scheletice, artrită și leziuni sportive.
Ușurează durerea și reduce inflamația.
Nu se aplică pe răni deschise sau în ultimul trimestru de sarcină.
Conținut tradus parțial automat; pot exista erori. Versiunea în germană este cea de referință.
Detalii
Ibutop este o cremă analgezică și antiinflamatoare pentru uz extern, special concepută pentru a ameliora durerea și a reduce inflamația în cazul
afecțiunilor reumatismale musculare, artritei degenerative, afecțiunilor inflamatorii ale articulațiilor și coloanei vertebrale, edemului și inflamației
țesuturilor moi adiacente articulațiilor (de exemplu, burse, tendoane, teacă tendinoasă, ligamente și capsulă articulară), rigidității umerilor,
durerilor de spate, lumbago, precum și în cazul leziunilor sportive sau accidentale, cum ar fi contuziile, entorsele și întinderile musculare.
Dacă simptomele nu se ameliorează sau chiar se agravează după 3 zile de utilizare, consultați medicul dumneavoastră.
Ibutop Schmerzcreme nu trebuie aplicată pe răni deschise, inflamații, infecții ale pielii, eczeme sau mucoase.
De asemenea, nu este indicată în ultimul trimestru de sarcină.
Înainte de a utiliza Ibutop crema pentru durere , discutați cu medicul sau farmacistul dumneavoastră dacă aveți
astm, rinită alergică, polipi nazali, boli pulmonare obstructive cronice sau infecții cronice ale căilor respiratorii,
în special dacă sunt asociate cu simptome asemănătoare febrei fânului. Pacienții cu astfel de afecțiuni sunt
mai predispuși la reacții adverse precum crize de astm, edem angioneurotic (umflarea locală a pielii și mucoasei) sau urticarie.
Ibutop- crema pentru durere nu este recomandată pentru copiii și adolescenții sub 14 ani, deoarece nu există suficiente
studii privind siguranța și eficacitatea produsului pentru acest grup de vârstă. Nu s-au raportat interacțiuni medicamentoase
semnificative în cazul utilizării corespunzătoare a cremei. Cu toate acestea, informați medicul sau farmacistul dacă luați
sau intenționați să luați alte medicamente.
Dacă sunteți însărcinată sau alăptați, cereți sfatul medicului sau farmacistului înainte de a utiliza Ibutop crema pentru durere.
În primele luni ale sarcinii, utilizați crema doar la recomandarea medicului. În ultimele luni de sarcina, crema este contraindicată.
Mai jos puteti descarca prospectul pentru IBUTOP crema pentru durere
documente PDF
Pentru medicamente: Pentru riscuri și efecte secundare, citiți prospectul și întrebați medicul sau farmacistul.
Pentru medicamente veterinare: Pentru riscuri și efecte secundare, citiți prospectul și întrebați medicul veterinar sau farmacistul.
| codul produsului | 09750613 |
| Furnizor | axicorp Pharma GmbH |
| Mărime ambalaj: | 100 g |
| Norma de ambalare | N2 |
| Mod de administrare | Creme |
| Numele produsului | Ibutop Cremă pentru durere |
| Monopreparare | Da |
| Substanța activă | Ibuprofen |
| Eliberat pe bază de rețetă / Necesită rețetă | nu |
| Produs disponibil doar în farmacii | Da |
| Adolescenți de la 14 ani și adulți | 4-10 cm lungime de bandă | 3-4 ori pe zi | repartizat pe parcursul zilei |
Dacă vă creați un cont de utilizator în magazinul nostru, veți parcurge mai rapid procesul de comandă, veți putea urmări comenzile anterioare și multe altele.
ÎnregistrareProgram de lucru
| Montag | Închis |
| Dienstag | Închis |
| Mittwoch | Închis |
| Donnerstag | Închis |
| Freitag | Închis |
| Samstag | Închis |
| Sonntag | Închis |