
Disponibil

| Marcă | Galderma Laboratorium GmbH |
| PZN | 15250553 |
| Mărime ambalaj: | 40 g |
| Mod de administrare | Gel |
| Eliberat pe bază de rețetă / Necesită rețetă | nu |
| Preț de bază: | 227,50 EUR / 1 kg 3 |
Ingrediente:
Conținut tradus parțial automat; pot exista erori. Versiunea în germană este cea de referință.
Detalii
Gel Benzaknen 5%
Gelul Benzaknen 10% este un tratament eficient împotriva acneei, care are ca ingredient activ peroxidul de benzoil.
Acesta poate fi utilizat în cazul formelor severe de acnee sau atunci când este necesară folosirea preparatelor cu o concentrație scăzută de benzoil.
Ce beneficii îți oferă Gelul Benzaknen 5%?
Gelul Benzaknen 5% îți oferă următoarele beneficii:
· Deține un puternic efect antibacterian și distruge 94% dintre bacteriile aflate la nivelul pielii;
· Reduce excesul de sebum și curăță porii în profunzime, contribuind atât la ameliorarea coșurilor, cât și a comedoanelor;
· Reduce inflamația pielii;
· Elimină senzația de mâncărime;
· Poate fi utilizat pe o perioadă îndelungată färär; sär; i se reducär; eficiența în tratarea acneei;
· Îmbunătär;țește considerabil aspectul pielii dupär; doar 1-2 sär;ptär;mâni de utilizare.
Mai jos puteti descărca prospectul medicamentului BENZAKNEN 5% Gel.
documente PDF
Pentru medicamente: Pentru riscuri și efecte secundare, citiți prospectul și întrebați medicul sau farmacistul.
Pentru medicamente veterinare: Pentru riscuri și efecte secundare, citiți prospectul și întrebați medicul veterinar sau farmacistul.
| codul produsului | 15250553 |
| Furnizor | Galderma Laboratorium GmbH |
| Mărime ambalaj: | 40 g |
| Mod de administrare | Gel |
| Numele produsului | Benzaknen 5 % |
| Monopreparare | Da |
| Substanța activă | Peroxid de benzoil |
| Eliberat pe bază de rețetă / Necesită rețetă | nu |
| Produs disponibil doar în farmacii | Da |
| Adolescenți de la 12 ani și adulți | o cantitate suficientă | 1-2 ori pe zi | repartizat pe parcursul zilei |
Dacă vă creați un cont de utilizator în magazinul nostru, veți parcurge mai rapid procesul de comandă, veți putea urmări comenzile anterioare și multe altele.
ÎnregistrareProgram de lucru
| Montag | Închis |
| Dienstag | Închis |
| Mittwoch | Închis |
| Donnerstag | Închis |
| Freitag | Închis |
| Samstag | Închis |
| Sonntag | Închis |